Štočky vyrábíme z vámi dodaných podkladů, které by měly splňovat určité minimální požadavky

Formát souboru

Přijímáme soubory v křivkách ve formátech .pdf, .cdr, .ai, .eps. Bitmapové soubory, např. ve formátu .jpg, nejsou jako podklad pro výrobu vhodné. Poraďte se s námi, pokud máte předlohu v .jpg.

Rozměr kresby

Obrazová předloha by měla být 1:1 s kresbou, která se bude leptat. Prosíme, udávejte pro jistotu tyto rozměry v centimetrech v objednávce. Pokud chcete rozměry kresby změnit, udejte požadované rozměry.

Rozlišení
Kresba by měla mít minimální rozlišení 300 dpi.
Barevnost kresby

Kresba by měla být 100% černá na bílé, bez stínování a jiných úprav. Akceptovat lze i podklad, který bude v jiné 100% barvě. Barevné podklady ve CMYK nebo RGB nejsou jako podklad pro výrobu vhodné.

Zobrazení kresby
Na vyrobeném štočku je kresba sice zrcadlově obrácená, ale podklady nám posílejte čitelně tak, jak se má kresba zobrazit na výsledném tištěném produktu.
Podklady na filmu

Dodáte-li nám vlastní film, pak upozorňujeme, že na výrobu štočků

• pro ražbu se používá čitelný negativ
• pro slepotisk se používá čitelný pozitiv.

Okraje

Standardní okraj, který vytvoříme kolem kresby, je 1 cm. Této okraj je nutný k výrobě štočku. Z tohoto rozměru se počítá cena štočku. Pokud by měl být okraj kolem kresby větší, je třeba to uvést v objednávce.

Značky

Ořezové značky, polygrafické křížky a jiné vaše značky z datových podkladů pro výrobu štočku odstraňujeme, ledaže si výslovně budete přát, aby byly součástí štočku. Prosíme, informujte nás o tom v objednávce. V takovém případě se cena štočku počítá včetně ořezových značek a okraje kolem nich.

Příjem podkladů
Data přijímáme elektronicky e-mailem, přes objednávkový formulář, nebo jiným vámi preferovaným způsobem.
Úprava dodaných podkladů
Pokud to bude možné, jsme Vaše podklady, které nesplní výše uvedené požadavky, schopni upravit. Počítejte ovšem s dodatečnými náklady. Před jakoukoliv úpravou se samozřejmě s vámi spojíme a dohodneme.

Obchodní podmínky
Ochrana soukromí

© 2019 Studio Art Print, s.r.o.