Typy štočků:

Na ražbu

Štočky na ražbu vytvářejí na zpracovávaném podkladu zahloubená místa. Použije-li se při horké ražbě k tomu určená fólie, vytváří ražba na papíru různé barevné efekty (stříbrná, zlatá či jinak barevná ražba).

 

Na slepotisk

Štočky na slepotisk vytvářejí na zpracovávaném podkladu vyvýšená místa. Štočky na slepotisk dodáváme podle požadavku zákazníka včetně protikusu – patrice. Pokud požadujete patrici, uveďte to, prosím, do objednávky.

Využití v praxi:

Hořčíkové štočky představují levnější, přesto dostatečně kvalitní alternativu ke štočkům z jiných materiálů, např. mědi. Hořčíkové štočky jsou vhodné především u menších nákladů, při aplikaci na menší plochy a ražbu nebo slepotisk na papír s jemnější texturou.

Naleznou uplatnění při dokončujícím zpracování obchodních tiskovin, jako jsou vizitky, dopisní a hlavičkové papíry, jídelní lístky, výroční zprávy apod. Slepotisk je také jedním ze způsobů, jak lze vytvořit na zpracovávaném podkladu text v Braillově písmu. To je obzvláště praktické u obalů. Štočky se používají se rovněž v kožedělném průmyslu pro ražbu do kůže. Využití mohou najít i při ražbě do mýdla, vosku nebo keramického jílu.

Máte-li dotaz, zda lze štočky využít i jiným způsobem, obraťte se na nás s dotazem.

Tiskový Dům – Malešice

Obchodní podmínky
Ochrana soukromí

© 2019 Studio Art Print s.r.o.